Od 31 sierpnia do 2 wrześnie potrwa w zabytkowej stodole Folwarku „Wiązy” w Marszowicach k. Gdowa Zlot Fanów Twórczości Jacka Kaczmarskiego „kaczmarski-underground 6.0″. 

Tym razem podczas Zlotu Fanów Jacka Kaczmarskiego uczestnicy przyjrzą się bliżej nie tylko malarskim inklinacjom w twórczości Mistrza, ale również poznają historię jego malarskich korzeni. Pomogą w tym wykładowcy krakowskich uczelni: prof. dr hab.Stanisław Tabisz (ASP) i dr Marek Karwala (UP) oraz współautorka książki „Lekcja historii” (głównie historii sztuki) Iwona Grabska. Organizatorzy zapraszają także do wzięcia udziału w konkursie na malarską interpretację twórczości literackiej i muzycznej Jacka Kaczmarskiego.

Gimnazjaliści i uczniowie szkół średnich będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, które poprowadzi dr Marek Karwala (literaturoznawca, wykładowca uniwersytecki). Uczestnicy wezmą na warsztat utwory Kaczmarskiego, by w takiej właśnie „manierze” pisarskiej tworzyć własne teksty, do zaproponowanych przez prowadzącego obrazów.

W programie Zlotu znajduje się również recital Justyny Panfilewicz „ Krzyk”. Jest ona laureatką wielu ogólnopolskich festiwali poezji śpiewanej i piosenki artystycznej. Na co dzień tworzy muzykę autorską utrzymaną w gatunku rock progresywny. Od czerwca 2011 roku współpracuje z zespołem Ich Troje.

Szegółowy program Zlotu Fanów Twórczości Jacka Kaczmarskiego oraz więcej informacji znaleźć można na stronie Śródmiejskiego Ośrodka Kultury w Krakowie.